Krāpšanas dēļ radušies parādi
Nereti krāpšanas upuri ne tikai pazaudē savus iekrājumus, bet arī aizņemas naudu, kuru pārskaita krāpniekiem, tādēļ paliek bez naudas un ar kredītiem, kurus ir jāatdod. Lai cik bezcerīga šķiet šāda situācija, parasti arī no tās ir izeja.
ĪSUMĀ:
- Ir jāsamierinās ar to, ka krāpniekus parasti nav iespējams atrast un naudu no viņiem nevar atgūt.
- Pienākums maksāt kredītus ir neatkarīgi no tā, ka paņemtā nauda ir izkrāpta.
- Vissliktākā situācijā ir tie krāpnieku upuri, kam pieder nekustamais īpašums.
- Parādus var dzēst maksātnespējas procesā.
- Reizēm vienīgais un izdevīgākais risinājums ir nemaksāt kredītus.
Ja vēlaties uzzināt vairāk, lasiet tālāk.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA JURIDISKĀ PALĪDZĪBA
Jums ir parādi un nezināt, ko darīt un kas notiks tālāk? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Krāpniekus parasti neatrod un naudu no viņiem neatgūst
Krāpnieku upuriem noteikti ir vērts rakstīt iesniegumu policijai un panākt kriminālprocesa ierosināšanu, tomēr jāņem vērā, ka policijas uzdevums ir izmeklēt noziegumus, nevis palīdzēt apkrāptajiem cilvēkiem, turklāt, policija nepieliek lielas pūles, lai izmeklētu krāpšanas lietas. Tāpēc ir veltīgi cerēt, ka policija atradīs krāpniekus un atgūs no viņiem naudu.
Nav vērts arī meklēt juristus ne Latvijā, ne ārvalstīs, kas varētu palīdzēt atgūt naudu. Ja nepazīstami cilvēki ir izkrāpuši naudu, izmantojot internetu vai telefonu, tie juristi vai advokāti, kas tieši vai netieši sola šādos gadījumos palīdzēt atgūt naudu vai dod cerību uz naudas atgūšanu, vai nu paši ir krāpnieki vai apzināti izmanto apkrāptā cilvēka izmisumu, lai nopelnītu.
Pienākums maksāt kredītus ir neatkarīgi no tā, ka paņemtā nauda ir izkrāpta
Tāpēc vien, ka kredītos saņemtā nauda ir izkrāpta, nenozīmē, ka kredītus nav jāmaksā. Krāpšanas upuris ir tieši tādā pašā situācijā un viņam parādu problēmas ir jārisina tieši tāpat kā jebkuram cilvēkam, kas ir paņēmis kredītus vai kam ir parādi (sk. Ar ko sākt, ja ir radušās grūtības samaksāt parādus?).
Ir saprotami, ka grūti ir kādam uzticēties pēc tam, kad cilvēki, kas sākotnēji radīja labu un uzticamu speciālistu vai amatpersonu iespaidu, ir izkrāpuši lielas naudas summas. Tomēr parādu problēmas ir jārisina un jādara to pareizi un savlaicīgi, lai nepazaudētu vēl vairāk naudu un arī savus īpašumus (sk. Parādnieku biežāk pieļautās kļūdas), un to bez jurista palīdzības nevar izdarīt.
Vissliktākajā situācijā ir tie krāpnieku upuri, kam pieder nekustamais īpašums
Vissliktākajā situācijā ir tie krāpnieku upuri, kam pieder vērtīga manta. Ja parādus nemaksā, ātrāk vai vēlāk pienāk brīdis, kad tiesu izpildītāji vērš piedziņu uz nekustamo īpašumu un automašīnu (sk. Kā tiesu izpildītāji piedzen parādus?) un reizēm arī uz laulātā īpašumu un automašīnu (sk. Vai tiesu izpildītājs var piedzīt parādu no vīra vai sievas?).
Jāņem vērā, ka nekustamo īpašumu nevar pasargāt no piedziņas, to atdāvinot, izšķirot laulību un īpašumu atstājot otram laulātajam, var par lētu cenu to pārdodot citai personai (sk. Parādnieku biežāk pieļautās kļūdas). Nekustamā īpašuma pasargāšana no parādu piedziņas ir sarežģīta un bez speciālista palīdzības to nav iespējams izdarīt.
Parādus var dzēst maksātnespējas procesā
Krāpšanas upuri kredītu parādus var dzēst maksātnespējas procesā tāpat kā jebkurš cits parādnieks (sk. Fiziskās personas maksātnespēja). No kredītu parādiem var arī atbrīvoties saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu, ja parādu kopējā summa nepārsniedz 5000 eiro (sk. Atbrīvošana no parādsaistībām līdz 5000 eiro).
Tomēr jāņem vērā, ka tiesas un administratori vērtē visus apstākļus, kuru dēļ parādnieks nevar samaksāt parādus, tāpēc ir ļoti svarīgi pierādīt, ka parādniekam nauda ir izkrāpta. Un to var izdarīt tikai tad, parādnieks ir atzīts par cietušo kriminālprocesā. Šī iemesla dēļ ir vērts izdarīt visu iespējamo, lai policija ierosinātu kriminālprocesu, tai skaitā atkārtoti rakstīt iesniegumus policijai.
Reizēm vienīgais un izdevīgākais risinājums ir nemaksāt kredītus
Likums nosaka pienākumu maksāt parādus, tomēr cilvēkam vispirms ir jānodrošina sava un savas ģimenes iztika, tāpēc, ja ienākumi ir mazi un parādniekam nepieder vērtīga manta, parādus parasti nemaksā.
Ja parādniekam nepieder nekustamais īpašums un ienākumi ir mazāki kā minimālā mēneša darba alga, no parādnieka pašlaik pat tiesu izpildītājs neko nevar piedzīt (sk. Kā tiesu izpildītāji piedzen parādus?). Tomēr jāņem vērā, ka šie noteikumi mainīsies, un parādus varēs piedzīt arī no tādiem ienākumiem, kas pārsniedz pusi no minimālās mēneša darba algas (sk. Pēc 1.oktobra tiesu izpildītāji veiks piedziņu arī no maziem ienākumiem).
Piemēram, ja parādnieks saņem pensiju 500 eiro, šobrīd tiesu izpildītājs, piedzenot parādus, no pensijas nedrīkst ieturēt naudu, bet pēc 1.oktobra tiesu izpildītājs ieturēs 45 līdz 60 eiro.
Ko darīt?
Situācijās, kad nauda ir izkrāpta, nevar cerēt uz policijas palīdzību, uz negodprātīgu Latvijas vai ārvalstu juristu vai advokātu solījumiem atgūt izkrāpto naudu, vai to, ka kreditori, parādu piedzinēji vai tiesu izpildītāji nāks pretim un nepiedzīs parādus. Lai nepazaudētu vēl vairāk naudu vai savus īpašumus, parādu problēmas ir jārisina un jādara to pareizi. Ja vēlaties noskaidrot, kā to izdarīt, rakstiet vai zvaniet.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.