top of page
money-2696235_1920_edited_edited_edited.

Atbrīvošana no parādiem
līdz 5000 eiro

Jums ir patērētāja kreditēšanas parādi līdz 5000 eiro, kurus jūs nevarat samaksāt?
Zvaniet un noskaidrojiet jau tagad, kas ir jādara, lai jūs varētu atbrīvoties no parādiem. 

Kuri parādnieki var atbrīvoties no parādsaistībām?

Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums vienkāršā kārtībā ļauj dzēst parādus līdz 5000 eiro cilvēkiem ar maziem ienākumiem. Taču saskaņā ar likuma noteikumiem šo procesu var izmantot tikai ļoti ierobežots personu loks, kam ir tiešām ļoti nelieli ienākumi ...

  

Lasīt tālāk..

No kādiem parādiem var atbrīvoties saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu?

  

Saskaņā ar likumu nevar dzēst visus parādus, bet tikai patērētāju kreditēšanas līgumu parādus, kuru nodrošināšanai nav ieķīlāts nekustamais īpašums vai cita manta. Patērētāju kreditēšanas līgumi ir visi patēriņa kredīti, ko ir devušas bankas vai citi patērētāju kreditētāji ...

  

Lasīt tālāk..

atbrīvošana no parādsaistībām

Cik izmaksā atbrīvošana no parādsaistībām?  

Likuma mērķis ir dot iespēju parādniekiem  atbrīvoties no parādiem līdz 5000 eiro par nelielu samaksu. Par pieteikuma izskatīšanu par atbrīvošanu no parādsaistībām ir jāmaksā notāram 100 eiro (+PVN), bet šajā procesā ir jārēķinās ar papildus izmaksām par notāra konsultāciju un citām izmaksām  ...

  

Lasīt tālāk..

Kādi parādnieki nevar atbrīvoties no parādiem?  

Parādus Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likumā noteiktajā kārtībā var dzēst tikai ierobežots personu loks, jo likumā ir noteikti daudzi apstākļi, kuru dēļ parādnieks nemaz nevarēs izmantot likumā paredzētās iespējas, piemēram, no parādiem nevarēs atbrīvoties parādnieki, kam ir nodrošināti parādi  ..

  

Lasīt tālāk..

Kā notiek fizisko personu atbrīvošana no parādsaistībām?  

Atbrīvošana no parādiem saskaņā ar Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likumu notiek īpašā kārtībā, kurā visas galvenās darbības veic zvērināts notārs un kas būtiski atšķiras no maksātnespējas procesa. Procesu var uzsākt tikai pats parādnieks, iesniedzot pieteikuma veidlapu notāram ...

  

Lasīt tālāk..

Kā atbrīvošana no parādsaistībām atšķiras no maksātnespējas?  

Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā paredzētā atbrīvošana no parādiem būtiski atšķiras no maksātnespējas procesa, kas notiek saskaņā ar Maksātnespējas likumu. Atbrīvošanu no parādsaistībām var izmantot tikai ierobežots personu loks, tā notiek pavisam citā, vienkāršākā kārtībā, tā neietver mantas pārdošanu ...

  

Lasīt tālāk..

atbrīvošana no parādsaistībām

Kuri parādnieki var atbrīvoties no parādiem saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu?

Kuri parādnieki varēs atbrīvoties no parādsaistībām
kuri parādnieki var atbrīvoties

Šeit jūs uzzināsiet, kādām prasībām parādniekam ir jāatbilst, lai viņš varētu izmantot Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā paredzēto iespēju atbrīvoties no parādiem.  

ĪSUMĀ:

- No parādsaistībām nevar atbrīvoties parādnieki, kam pieder nekustamais īpašums.

- Parādnieka kopējam parādsaistību apmēram jābūt no 700 līdz 5000 eiro.

- Parādniekam pēdējā gada laikā vismaz 3 mēnešus jābūt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusā vai trūcīgā vai maznodrošinātā mājsaimniecībā esošas personas statusā.

- Parādiekam ir jāsaņem sociālie maksājumi.

- Parādniekam pēdējā gada laikā jābūt Latvijas Republikas nodokļu maksātājam (kas nenozīmē, ka šajā laikā obligāti jāmaksā nodokļi) un jābūt deklarētai dzīvesvietai Latvijā.

- Likumā ir paredzēti arī izņēmumi -  ir noteikts, kādas personas nevar izmantot likumā paredzēto atbrīvošanu no parādsaistībām.

No parādsaistībām nevar atbrīvoties parādnieki, kam pieder nekustamais īpašums

 

Likumā ir noteikts, ka no parādsaistībām var atbrīvot tikai tādas personas, kurām  NAV IESPĒJU nokārtot parādsaistības. Ja parādniekam pieder nekustamais īpašums, tā vērtība parasti ir vismaz vairāki tūkstoši eiro, tāpēc parādniekam, pārdodot īpašumu, gandrīz vienmēr ir iespējas nokārtot parādsaistības, kuru kopējais apmērs nepārsniedz 5000 eiro.

 

 

Parādnieka kopējam parādsaistību apmēram jābūt no 700 līdz 5000 eiro

 

Likums paredz, ka no parādiem var atbrīvoties tie parādnieki, kuru parādsaistību kopējais apjoms ir lielāks par vienu minimālo mēneša darba algu, bet mazāks par 5000 eiro.

Kopējā parādaistību apmērā netiks ieskaitītas parādsaistības:

- kuru segšanai samaksāta nauda mazāk kā 20 procentu apmērā no attiecīgo parādsaistību sākotnējā apmēra,

- kuras radušās pēdējo trīs mēnešu laikā. 

 

 

Parādniekam pēdējā gada laikā vismaz 3 mēnešus jābūt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusā vai trūcīgā vai maznodrošinātā mājsaimniecībā esošas personas statusā 

 

Jaunais likums nosaka, ka personām, kas vēlas atbrīvoties no parādiem, pēdējo 12 mēnešu laikā vismaz 3 mēnešus jābūt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusā vai trūcīgā vai maznodrošinātā mājsaimniecībā esošas personas statusā.

 

Trūcīgās un maznodrošinātās personas statusu piešķir, vadoties no ienākumu apmēra uz vienu ģimenes locekli, tāpēc vislielākās iespējas izmantot jaunā likuma sniegtās priekšrocības būs ģimenēm ar bērniem.

 

 

Parādiekam ir jāsaņem sociālie maksājumi

 

Likumā ir noteikts, ka tikai tāda persona, kas saņem sociālos maksājumus no Latvijas valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļiem, var atbrīvoties no parādsaistībām. Likumā ir arī piemēru veidā (nedodot izsmeļošu uzskaitījumu) paskaidrots, kas ir sociālie maksājumi - pensija, pabalsts, atlīdzība saistībā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību.  

 

 

Parādniekam pēdējā gada laikā jābūt Latvijas Republikas nodokļu maksātājam (kas nenozīmē, ka šajā laikā obligāti jāmaksā nodokļi) un jābūt deklarētai dzīvesvietai Latvijā

 

Tikai tādas personas, kas pēdējos 12 mēnešus ir Latvijas Republikas nodokļu maksātāji un kam pēdējos 12 mēnešus ir deklarēta dzīvesvieta Latvijā, var atbrīvoties no parādsaistībām.

Latvijas Republikas nodokļu maksātājs nav tikai persona, kas maksā nodokļus Latvijā. Nodokļu maksātājs ir statuss, kuru nosaka likums “Par nodokļiem un nodevām”. Parasti visi Latvijas Republikas iedzīvotāji, pat tie, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, ir Latvijas Republikas nodokļu maksātāji, un parasti ārvalstu pilsoņi, ja vien viņi nestrādā Latvijā, nav Latvijas Republikas nodokļu maksātāji.

 

 

Parādnieka vidējā izpeļņa pēdējā gada laikā nedrīkst pārsniegt vienu minimālo mēnešalgu

 

Parādnieka vidējā izpeļņa pēdējos 12 mēnešos nedrīkst pārsniegt vienas minimālās mēneša darba algas apmēru. Ja parādniekam būs apgādājamie, tad papildus šai summai katru mēnesi vēl būs jāpieskaita 15 procenti no minimālās mēneša darba algas eiro uz katru apgādājamo.

 

 

Likumā ir arī noteikts, kādas personas nevar izmantot jaunajā likumā paredzēto atbrīvošanu no parādsaistībām

Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā ir paredzēti arī atsevišķi izņēmumi, t.i., ir noteikts kādas personas nevar izmantot jaunajā likumā noteiktās priekšrocības, piemēram, parādnieki, kas ir snieguši apzināti nepatiesu informāciju kreditoriem, kuri pēdējo desmit gadu laikā ir pabeiguši maksātnespējas procesu, dzēšot saistības, kas jau vienu reizi ir izmantojuši likumā paredzēto atbrīvošanu no parādsaistībām, neatkarīgi no tā vai parādnieks ir vai nav atbrīvots no saistībām, u.c. (sk. Kādi parādnieki nevar atbrīvoties no parādsaistībām?).

Ko darīt?

Daļa no prasībām ir tādas, kas nav atkarīgas no parādnieka, bet daļu no šīm prasībām parādnieks var ietekmēt, piemēram, parādnieks var nokārtot trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu vai atrast citu, mazāk apmaksātu darbu, lai parādnieka ienākumi nepārsniegtu likumā noteikto apmēru. Tāpēc, ja jūs apsverat iespēju atbrīvoties no parādiem, jums jau iepriekš ir jānoskaidro un jāizdara viss, lai jums būtu iespēja to izdarīt. Ja jums ir nepieciešama palīdzība šajā jautājumā, zvaniet vai rakstiet.

bottom of page