Atbrīvošana no parādiem
līdz 5000 eiro
Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com
Jums ir patērētāja kreditēšanas parādi līdz 5000 eiro, kurus jūs nevarat samaksāt?
Zvaniet un noskaidrojiet, kas ir jādara, lai jūs varētu atbrīvoties no parādiem.
Kuri parādnieki var atbrīvoties no parādsaistībām?
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums vienkāršā kārtībā ļauj dzēst parādus līdz 5000 eiro cilvēkiem ar maziem ienākumiem. Taču saskaņā ar likuma noteikumiem šo procesu var izmantot tikai ļoti ierobežots personu loks, kam ir tiešām ļoti nelieli ienākumi ...
Saskaņā ar likumu nevar dzēst visus parādus, bet tikai patērētāju kreditēšanas līgumu parādus, kuru nodrošināšanai nav ieķīlāts nekustamais īpašums vai cita manta. Patērētāju kreditēšanas līgumi ir visi patēriņa kredīti, ko ir devušas bankas vai citi patērētāju kreditētāji ...
Cik izmaksā atbrīvošana no parādsaistībām?
Likuma mērķis ir dot iespēju parādniekiem atbrīvoties no parādiem līdz 5000 eiro par nelielu samaksu. Par pieteikuma izskatīšanu par atbrīvošanu no parādsaistībām ir jāmaksā notāram 100 eiro (+PVN), bet šajā procesā ir jārēķinās ar papildus izmaksām par notāra konsultāciju un citām izmaksām ...
Kādi parādnieki nevar atbrīvoties no parādiem?
Parādus Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likumā noteiktajā kārtībā var dzēst tikai ierobežots personu loks, jo likumā ir noteikti daudzi apstākļi, kuru dēļ parādnieks nemaz nevar izmantot likumā paredzētās iespējas, piemēram, no parādiem nevar atbrīvoties parādnieki, kam ir nodrošināti parādi ..
Kā notiek fizisko personu atbrīvošana no parādsaistībām?
Atbrīvošana no parādiem saskaņā ar Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likumu notiek īpašā kārtībā, kurā visas galvenās darbības veic zvērināts notārs un kas būtiski atšķiras no maksātnespējas procesa. Procesu var uzsākt tikai pats parādnieks, iesniedzot pieteikuma veidlapu notāram ...
Kā atbrīvošana no parādsaistībām atšķiras no maksātnespējas?
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā paredzētā atbrīvošana no parādiem būtiski atšķiras no maksātnespējas procesa, kas notiek saskaņā ar Maksātnespējas likumu. Atbrīvošanu no parādsaistībām var izmantot tikai ierobežots personu loks, tā notiek pavisam citā, vienkāršākā kārtībā, tā neietver mantas pārdošanu ...
Kuri parādnieki var atbrīvoties no parādiem saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu?
Šeit jūs uzzināsiet, kādām prasībām parādniekam ir jāatbilst, lai viņš varētu izmantot Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā paredzēto iespēju atbrīvoties no parādiem.
ĪSUMĀ:
- No parādsaistībām nevar atbrīvoties parādnieki, kam pieder nekustamais īpašums.
- Parādnieka kopējam parādsaistību apmēram jābūt no 700 līdz 5000 eiro.
- Parādniekam pēdējā gada laikā vismaz 3 mēnešus jābūt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusā vai trūcīgā vai maznodrošinātā mājsaimniecībā esošas personas statusā.
- Parādiekam ir jāsaņem sociālie maksājumi.
- Parādniekam pēdējā gada laikā jābūt Latvijas Republikas nodokļu maksātājam (kas nenozīmē, ka šajā laikā obligāti jāmaksā nodokļi) un jābūt deklarētai dzīvesvietai Latvijā.
- Likumā ir paredzēti arī izņēmumi - ir noteikts, kādas personas nevar izmantot likumā paredzēto atbrīvošanu no parādsaistībām.
No parādsaistībām nevar atbrīvoties parādnieki, kam pieder nekustamais īpašums
Likumā ir noteikts, ka no parādsaistībām var atbrīvot tikai tādas personas, kurām NAV IESPĒJU nokārtot parādsaistības. Ja parādniekam pieder nekustamais īpašums, tā vērtība parasti ir vismaz vairāki tūkstoši eiro, tāpēc parādniekam, pārdodot īpašumu, gandrīz vienmēr ir iespējas nokārtot parādsaistības, kuru kopējais apmērs nepārsniedz 5000 eiro.
Parādnieka kopējam parādsaistību apmēram jābūt no 700 līdz 5000 eiro
Likums paredz, ka no parādiem var atbrīvoties tie parādnieki, kuru parādsaistību kopējais apjoms ir lielāks par vienu minimālo mēneša darba algu, bet mazāks par 5000 eiro.
Kopējā parādaistību apmērā netiks ieskaitītas parādsaistības:
- kuru segšanai samaksāta nauda mazāk kā 20 procentu apmērā no attiecīgo parādsaistību sākotnējā apmēra,
- kuras radušās pēdējo trīs mēnešu laikā.
Parādniekam pēdējā gada laikā vismaz 3 mēnešus jābūt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusā vai trūcīgā vai maznodrošinātā mājsaimniecībā esošas personas statusā
Likums nosaka, ka personām, kas vēlas atbrīvoties no parādiem, pēdējo 12 mēnešu laikā vismaz 3 mēnešus jābūt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusā vai trūcīgā vai maznodrošinātā mājsaimniecībā esošas personas statusā.
Trūcīgās un maznodrošinātās personas statusu piešķir, vadoties no ienākumu apmēra uz vienu ģimenes locekli, tāpēc vislielākās iespējas izmantot jaunā likuma sniegtās priekšrocības būs ģimenēm ar bērniem.
Parādiekam ir jāsaņem sociālie maksājumi
Likumā ir noteikts, ka tikai tāda persona, kas saņem sociālos maksājumus no Latvijas valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļiem, var atbrīvoties no parādsaistībām. Likumā ir arī piemēru veidā (nedodot izsmeļošu uzskaitījumu) paskaidrots, kas ir sociālie maksājumi - pensija, pabalsts, atlīdzība saistībā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību.
Parādniekam pēdējā gada laikā jābūt Latvijas Republikas nodokļu maksātājam (kas nenozīmē, ka šajā laikā obligāti jāmaksā nodokļi) un jābūt deklarētai dzīvesvietai Latvijā
Tikai tādas personas, kas pēdējos 12 mēnešus ir Latvijas Republikas nodokļu maksātāji un kam pēdējos 12 mēnešus ir deklarēta dzīvesvieta Latvijā, var atbrīvoties no parādsaistībām.
Latvijas Republikas nodokļu maksātājs nav tikai persona, kas maksā nodokļus Latvijā. Nodokļu maksātājs ir statuss, kuru nosaka likums “Par nodokļiem un nodevām”. Parasti visi Latvijas Republikas iedzīvotāji, pat tie, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, ir Latvijas Republikas nodokļu maksātāji, un parasti ārvalstu pilsoņi, ja vien viņi nestrādā Latvijā, nav Latvijas Republikas nodokļu maksātāji.
Parādnieka vidējā izpeļņa pēdējā gada laikā nedrīkst pārsniegt vienu minimālo mēnešalgu
Parādnieka vidējā izpeļņa pēdējos 12 mēnešos nedrīkst pārsniegt vienas minimālās mēneša darba algas apmēru. Ja parādniekam ir apgādājamie, tad papildus šai summai katru mēnesi vēl jāpieskaita 15 procenti no minimālās mēneša darba algas eiro uz katru apgādājamo.
Likumā ir arī noteikts, kādas personas nevar izmantot atbrīvošanu no parādsaistībām
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā ir paredzēti arī atsevišķi izņēmumi, t.i., ir noteikts kādas personas nevar izmantot likumā noteiktās priekšrocības, piemēram, parādnieki, kas ir snieguši apzināti nepatiesu informāciju kreditoriem, kuri pēdējo desmit gadu laikā ir pabeiguši maksātnespējas procesu, dzēšot saistības, kas jau vienu reizi ir izmantojuši likumā paredzēto atbrīvošanu no parādsaistībām, neatkarīgi no tā vai parādnieks ir vai nav atbrīvots no saistībām, u.c. (sk. Kādi parādnieki nevar atbrīvoties no parādsaistībām?).
Ko darīt?
Daļa no prasībām ir tādas, kas nav atkarīgas no parādnieka, bet daļu no šīm prasībām parādnieks var ietekmēt, piemēram, parādnieks var nokārtot trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu vai atrast citu, mazāk apmaksātu darbu, lai parādnieka ienākumi nepārsniegtu likumā noteikto apmēru. Tāpēc, ja apsverat iespēju atbrīvoties no parādiem, jums jau iepriekš ir jānoskaidro un jāizdara viss, lai jums būtu iespēja to izdarīt. Ja ir nepieciešama palīdzība, zvaniet vai rakstiet.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
No kādiem parādiem var atbrīvoties saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu?
Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likums ir paredzēts tikai atsevišķa veida parādu - patērētāju kreditēšanas līgumu parādu - dzēšanai, turklāt šiem parādiem ir jāatbilst vēl citiem likumā noteiktajiem kritērijiem. Ja vēlaties par to uzzināt, lasiet tālāk.
ĪSUMĀ:
- Var atbrīvoties tikai no tādām parādsaistībām, kas radušās no patērētāja kreditēšanas līgumiem.
- No dažiem patērētāja kreditēšanas līguma parādiem nevar atbrīvoties.
- Parādu kopējais apmērs nedrīkst būt mazāks kā 700 eiro un lielāks par 5000 eiro.
- Parādu kopējā summā netiek ieskaitīti parādi, kuri nav nomaksāti vismaz 20% apmērā.
Var atbrīvoties tikai no tādām parādsaistībām, kas radušās no patērētāja kreditēšanas līgumiem
Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu patērētāja kreditēšanas līgums ir tāds līgums, ar kuru persona, kas nodarbojas ar patērētāja kreditēšanu, piešķir vai apsola piešķirt patērētājam kredītu atlikta maksājuma, aizdevuma vai citas tamlīdzīgas finansiālas vienošanās veidā.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir norādījis, ka parādi, kas ir radušies no patērētāja kreditēšanas līguma, ir šādi:
-
patēriņa parāds,
-
parādkartes parāds,
-
parādlīnijas parāds,
-
ātrais parāds,
-
studiju parāds,
-
studējošā parāds,
-
parāds par precēm uz nomaksu,
-
finanšu līzinga parāds,
-
operatīvā līzinga jeb nomas parāds,
-
pilna servisa līzinga parāds,
-
lombarda parāds.
Patērētāju kreditēšana nav gadījumos, ja fiziska persona ir ņēmusi kredītu vai noslēgusi citu kreditēšanas līgumu savas saimnieciskās darbības vajadzībām, noslēgusi līgumu ar fizisku personu, noslēgusi līgumu ar juridisku personu, kas nenodarbojas ar patērētāju kreditēšanu vai preču pārdošanu ar atliktu maksājumu, piemēram, ir aizņēmusies naudu no sava darba devēja.
Šajā likumā paredzētajā kārtībā nevar atbrīvoties, piemēram, no komunālo pakalpojumu un īres maksas parādiem, parādiem par telefona sakariem, aizņēmumiem no citām fiziskajām personām, nodokļu un nodevu parādiem, administratīvajiem sodiem, pienākuma maksāt kompensācijas, galvojuma parādiem utml.
No dažiem patērētāja kreditēšanas līguma parādiem nevar atbrīvoties
Saskaņā ar likumu nevar atbrīvoties no atsevišķiem parādiem, neskatoties uz to, ka tie ir patērētāja kreditēšanas līguma parādi:
-
ja parādsaistības ir radušās pēdējo trīs mēnešu laikā pirms pieteikuma iesniegšanas;
-
ja parādu segšanai parādnieks nav veicis maksājumus vismaz 20 procentu apmērā no parāda sākotnēja apmēra neatkarīgi no tā, vai šie maksājumi ir novirzīti procentu maksājumu vai pamatparāda segšanai;
-
ja parāds ir nodrošināts ar komercķīlu vai hipotēku (nodrošināta parāda esamība ir šķērslis attiecīgajam parādniekam izmantot likumā paredzēto parādu dzēšanu).
Parādu kopējais apmērs nedrīkst būt mazāks kā 700 eiro un lielāks par 5000 eiro
Likumā ir noteikts, ka atbrīvoties var no parādiem, ja kopējā parādnieka parādu summa ir vismaz vienas minimālās mēnešalgas apmērā, bet nav lielāka par 5000 eiro. Taču no likuma teksta nav viennozīmīgi skaidrs, vai parādsaistību apmērā tiek ieskaitīti visi parādnieka parādi, vai tikai tie parādi, no kuriem var atbrīvoties saskaņā ar šī likuma noteikumiem.
Parādu kopējā summā netiek ieskaitīti parādi, kuru segšanai nav samaksāta summa, kas ir vismaz 20 % no pamatparāda
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā ir noteikts, ka kopējā parādsaistību apmērā netiek ieskaitītas parādsaistības, kuru segšanai novirzīti līdzekļi mazāk nekā 20 procentu apmērā no attiecīgo parādsaistību sākotnējā apmēra neatkarīgi no tā, vai līdzekļi novirzīti procentu maksājumu vai pamatparāda segšanai.
Likumā nav konkretizēts, vai parādnieku no šādiem parādiem neatbrīvo, vai tikai šos parādus neieskaita kopējo parādsaistību apmērā.
Ko darīt?
Saskaņā ar Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likumu no visiem parādiem nevar atbrīvoties, tāpēc, ja jums ir parādi un plānojat no tiem atbrīvoties, svarīgi ir jau savlaicīgi noskaidrot, no kuriem parādiem jūs varēsiet atbrīvoties un no kuriem nē. Ja jums ir nepieciešama palīdzība šajā jautājumā, rakstiet vai zvaniet.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Cik izmaksā atbrīvošanās no parādiem ?
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likuma mērķis ir ne tikai dot iespēju parādniekiem ar maziem ienākumiem atbrīvoties no nelieliem parādiem, bet arī dot iespēju atbrīvoties no parādiem par nelielu samaksu.
Atbrīvošanas no parādsaistībām procesā visas darbības veic un lēmumus pieņem notāri, kuru atlīdzības apmērs ir noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 737 "Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību".
Atbrīvošanas no parādsaistībām procesā parādniekam ir jāmaksā:
-
atlīdzība zvērinātam notāram 100 eiro (+PVN) apmērā par pieteikumu,
-
atlīdzība par konsultāciju 30 eiro (+PVN);
-
valsts nodeva par notariālā akta taisīšanu 3,56 eiro.
Taču notāram šajā procesā var būt jāveic vēl citas darbības, par kurām ir jāmaksā, tāpēc parādniekam ir jārēķinās ar vēl citām papildus izmaksām.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Kādi parādnieki nevar atbrīvoties no parādiem?
Parādus Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā noteiktajā kārtībā var dzēst tikai ierobežots personu loks, jo likumā ir noteiktas ne tikai prasības, kādām parādniekam ir jāatbilst, lai varētu dzēst parādsaistības (sk. Kuri parādnieki var atbrīvoties no parādsaistībām?), bet ir arī noteikti izņēmumi, t.i., ir noteikts, kādi parādnieki var dzēst savas parādsaistības.
ĪSUMĀ:
- Lielākā problēma - no parādsaistībām nevar atbrīvoties parādnieki, kas negodprātīgi izmanto likumā noteiktās tiesības.
- Parādnieks nevar atbrīvoties no parādiem, ja parādsaistību kopējais apmērs ir mazāks par 700 eiro vai lielāks par 5000 eiro.
- Parādus nevar dzēst parādnieki, kam pieder nekustamais īpašums vai cita vērtīga manta.
- Atbrīvoties no parādiem nevar parādnieki, kuriem kāds no parādiem ir nodrošināts ar komercķīlu vai hipotēku.
- Parādnieks nevar atbrīvoties no parādiem, ja viņš ir sniedzis nepatiesu informāciju saviem kreditoriem.
- Iespēju atbrīvoties no parādiem ierobežo iepriekš uzsāktie maksātnespējas procesi un atbrīvošana no saistībām.
- Iespējas atbrīvoties no parādiem ir ierobežotas parādniekiem, kuri ir sodīti krimināllietās par izvairīšanos no nodokļu samaksas.
Ja vēlaties uzzināt vairāk, lasiet tālāk.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA
Jums ir parādi un nezināt, kā rīkoties? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com. Izstāstīšu visas iespējas un palīdzēšu realizēt piemērotāko risinājumu.
Noskaidrojiet vairāk par telefona sarunu šeit.
Lielākā problēma - no parādsaistībām nevar atbrīvoties parādnieki, kas negodprātīgi izmanto likumā noteiktās tiesības
Jēdziens "negodprātīgi" ir tā saucamā ģenerālklauzula, kas tai personai, kas piemēro likumu (notāram, tiesai) ir jāpiepilda ar saturu. Tas nozīmē, ka notāram un tiesai būs liela rīcības brīvība lemt, vai parādnieks godprātīgi izmanto likumā noteiktās tiesības.
Parādu nemaksāšana vienmēr ir negodprātīga rīcība, it īpaši, ja parādi nav lieli. Šī iemesla dēļ parādniekiem vienmēr būs risks, ka parādsaistības nedzēsīs, tāpēc ka viņu rīcību uzskatīs par negodprātīgu.
Lielākas iespējas atbrīvoties no parādsaistībām ir tiem parādniekiem, kuri parādus nevar samaksāt objektīvu iemeslu dēļ, t.i., tādu iemeslu dēļ, kas nav atkarīgi no paša parādnieka, piemēram, parādnieks ir atlaists no darba vai viņam ir samazinājušies ienākumi.
Parādnieks nevar atbrīvoties no parādiem, ja parādsaistību kopējais apmērs ir mazāks par 700 eiro vai lielāks par 5000 eiro
Likumā ir noteikts, ka šajā likumā paredzētās priekšrocības var izmantot parādnieki, kuru kopējais parādsaistību apmērs ir lielāks par vienu minimālo mēnešalgu, bet ir mazāks par 5000 eiro. Ja parādnieka kopējais parādu apmērs ir lielāks par 5000 eiro, parādnieks var dzēst parādus fiziskās personas maksātnespējas procesā.
No likuma teksta nav viennozīmīgi izsecināms, vai parādsaistību apmērā tiek ieskaitīti VISI parādnieka parādi, vai tikai tie parādi, no kuriem var atbrīvoties saskaņā ar šī likuma noteikumiem, t.i., patērētāju kredītu parādi.
Parādus nevar dzēst parādnieki, kam pieder nekustamais īpašums vai cita vērtīga manta
Likumā ir noteikts, ka no parādsaistībām šajā likumā noteiktajā kārtībā var atbrīvoties tikai tie parādnieki, kuriem NAV IESPĒJU nokārtot parādsaistības. Ja parādniekam pieder nekustamais īpašums vai cita vērtīga manta, kuru pārdodot var iegūt naudu parādu segšanai, nevar uzskatīt, ka parādniekam nav iespēju samaksāt parādsaistības.
Atbrīvoties no parādiem nevar parādnieki, kuriem kāds no parādiem ir nodrošināts ar komercķīlu vai hipotēku
Likums paredz, ka parādnieks nevar izmantot likumā paredzēto iespēju atbrīvoties no parādiem, ja kāds no viņa parādiem ir nodrošinātas ar ķīlu vai hipotēku, t.i. parāda nodrošināšanai ir ieķīlāta kāda manta, kas parasti ir nekustamais īpašums vai automašīna.
Parādnieks nevar atbrīvoties no parādsaistībām, ja viņam ir manta citās valstīs
Likums viennozīmīgi pasaka, ka parādnieks nevar atbrīvoties no prādsaistībām, ja viņam ir manta citās valstīs. Turklāt, parādnieks nedrīkst slēpt informāciju par savu mantu, jo viņam par to draud kriminālatbildība.
Parādnieks nevar atbrīvoties no parādiem, ja viņš ir sniedzis nepatiesu informāciju saviem kreditoriem
Likumā ir paredzēts, ka no parādiem nevar atbrīvoties to pašu iemeslu dēļ, kuru dēļ nevar dzēst parādus saskaņā ar Maksātnespējas likumu (sk. Kādu iemeslu dēļ tiesa var nedzēst saistības (parādus)?) .
Bieži saskaņā ar Maksātnespējas likumu uzsāktu maksātnespējas procesu izbeidz un parādus nedzēš tā iemesla dēļ, ka parādnieks pēdējo trīs gadu laikā ir sniedzis apzināti nepatiesu informāciju saviem kreditoriem.
Parasti nepatiesu informāciju parādnieks kreditoram sniedz kredīta pieteikumā, norādot lielākus ienākumus, nenorādot citus kredītus, apgādājamos utml., tāpēc šādiem parādniekiem vienīgā iespēja atbrīvoties no parādiem būs gaidīt, kamēr ir pagājuši trīs gadi kopš pēdējā kredīta ņemšanas.
Iespēju atbrīvoties no parādiem ierobežo iepriekš uzsāktie maksātnespējas procesi un atbrīvošana no saistībām
Parādnieks nevar izmantot likumā paredzēto iespēju atbrīvoties no parādiem, ja:
-
viņš jau vienreiz ir atbrīvojies no parādiem šajā likumā paredzētajā kārtībā (iespēju atbrīvoties no parādiem katrs cilvēks varēs izmantot tikai vienu reizi mūžā),
-
parādniekam pēdējo 10 gadu laikā ir dzēsti parādi fiziskās personas maksātnespējas procesā saskaņā ar Maksātnespējas likumu, t.i., parādnieks veiksmīgi ir pabeidzis maksātnespējas procesu (sk. Maksātnespējas procesa pabeigšana un saistību dzēšana),
-
parādniekam pēdējā gada laikā saskaņā ar Maksātnespējas likumu ir izbeigts fiziskās personas maksātnespējas process, nedzēšot saistības, t.i., parādniekam ir neveiksmīgi beidzies saskaņā ar Maksātnespējas likumu uzsāktais maksātnespējas process.
Iespējas atbrīvoties no parādiem ir ierobežotas parādniekiem, kuri ir sodīti krimināllietās par izvairīšanos no nodokļu samaksas
Parādnieks nevar atbrīvoties no parādiem, ja viņš pēdējo piecu gadu laikā vai procesa laikā ir ar spriedumu krimināllietā vai citu lēmumu sodīts par izvairīšanos no nodokļu samaksas.
Ko darīt?
Uz fizisko personu atbrīvošana no parādsaistībām attiecas daudzi izņēmumi un ierobežojumi, tāpēc ne katrs parādnieks var šo procesu veiksmīgi izmantot. Ja vēlaties noskaidrot, vai jūs varat atbrīvoties no parādiem, zvaniet vai rakstiet.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Kā notiek fizisko personu atbrīvošana no parādsaistībām?
Atbrīvošana no parādiem saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu notiek īpašā kārtībā, kurā visas galvenās darbības veic zvērināts notārs, un kas būtiski atšķiras no maksātnespējas procesa.
ĪSUMĀ:
- Procesu uzsāk parādnieks, iesniedzot notāram attiecīgu pieteikumu.
- Pēc pieteikuma saņemšanas notārs pārbauda pieteikumu un tam pievienotos dokumentus, apliecina šo pieteikumu kā notariālo aktu un nosūta paziņojumus kreditoriem.
- Tiesu izpildītāji aptur parādu piedziņas darbības, un pieteikumā norādītajām saistībām tiek apturēta līgumsodu, procentu un nokavējumu procentu pieaugums.
- Parādnieks pēc pieteikuma iesniegšanas un vēl divus gadus pēc atbrīvošanas no parādsaistībām nedrīkst slēgt jaunus patērētāja kreditēšanas līgumus.
- Parādniekam ir pienākums pabeigt finanšu pratības kursus, apmeklēt konsultāciju sociālajā dienestā un, ja tas objektīvi iespējams, sākt strādāt.
- Pēc 6 mēnešiem pēc pieteikuma saņemšanas notārs ar aktu atbrīvo parādnieku no parādsaistībām.
Ja vēlaties uzzināt vairāk par kārtību, kādā notiek atbrīvošana no parādiem, lasiet tālāk.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA PARĀDNIEKIEM
Ja apsverat iespēju atbrīvoties no parādiem vai jums ir citi jautājumi par parādiem un to risinājumiem, zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Procesu uzsāk parādnieks, iesniedzot notāram pieteikumu
Atbrīvošanu no parādsaistībām nevar ierosināt kreditors vai kāda cita persona. Tikai parādniekam pašam ir iespēja uzsākt šo procesu, iesniedzot pieteikumu notāram.
Pieteikumu par atbrīvošanu no parādsaistībām ir jāiesniedz notāram, kurš praktizē tajā apgabaltiesas darbības teritorijā, kurā parādniekam ir deklarētā dzīvesvieta.
Pieteikumā ir jānorāda visi parādi un cita pieteikuma veidlapā prasītā informācija, un tam ir jāpievieno Latvijas bankas un kredītinformācijas biroju izsniegtas izziņas, kas nav vecākas par mēnesi, kā arī citus dokumentus, kas apliecina pieteikumā norādītos apstākļus.
Ko notārs dara pēc pieteikuma saņemšanas?
Notārs pieteikumu pārbauda, un, ja tas ir pareizi noformēts un tam ir pievienoti visi nepieciešamie dokumenti, apliecina pieteikumu, taisot to kā notariālo aktu.
Ja notārs atsakās pieņemt pieteikumu, parādnieks par to var iesniegt sūdzību tiesā.
Pēc tam, kad ir pagājušas 14 dienas no pieteikuma iesniegšanas un parādnieks pieteikumu nav atsaucis, notārs nosūta paziņojumu par pieteikumu:
-
Uzņēmumu reģistram, kas izdara attiecīgu ierakstu Maksātnespējas reģistrā,
-
pašam parādniekam,
-
pieteikumā norādītajiem kreditoriem,
-
zvērinātam tiesu izpildītājam, kura lietvedībā ir izpildu lieta pret parādnieku.
Kādas ir pieteikuma iesniegšanas sekas?
Pēc pieteikuma iesniegšanas:
-
tiesu izpildītājiem ir jāaptur parādu piedziņa no parādnieka,
-
apstājas līgumsodu, procentu un nokavējumu procentu pieaugums attiecībā uz pieteikumā norādītajām saistībām.
Parādnieks pēc pieteikuma iesniegšanas un vēl divus gadus pēc atbrīvošanas no parādsaistībām nedrīkst slēgt jaunus patērētāja kreditēšanas līgumus
Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likums paredz vienu būtisku ierobežojumu, kuru parādniekiem ir jāievēro vēl divus gadus pēc atbrīvošanas no parādsaistībām - parādnieks nedrīkst slēgt jaunus patērētāja kreditēšanas līgumus.
Parādniekam ir pienākums pabeigt finanšu pratības kursus, apmeklēt konsultāciju sociālajā dienestā un, ja tas objektīvi iespējams, sākt strādāt
Parādnieka galvenie pienākumi pēc pieteikuma iesniegšanas notāram ir šādi:
- 6 mēnešu laikā pabeigt finanšu pratības kursus, kurus bez maksas nodrošina Nodarbinātības valsts aģentūra;
- 3 mēnešu laikā apmeklēt sākotnējo konsultāciju sociālajā dienestā, lai konstatētu, vai parādnieks ir sociālā dienesta klients;
- ja tas objektīvi iespējams un parādnieks nestrādā, NEKAVĒJOTIES sākt strādāt, bet, ja tas nav iespējams, reģistrēties kā bezdarbniekam, šis pienākums strādāt vai reģistrēties kā bezdarbniekam neattiecas uz personu, kas ir pensionēšanās vecumā vai saņem pensiju.
Par šo pienākumu izpildi parādniekam ir jāiesniedz notāram dokumenti.
Pēc 6 mēnešiem pēc pieteikuma saņemšanas notārs ar aktu atbrīvo parādnieku no parādsaistībām
Pēc sešiem mēnešiem pēc pieteikuma saņemšanas notārs taisa aktu par atbrīvošanu no parādsaistībām, kuru notārs nosūta:
-
Uzņēmumu reģistram, kas izdara attiecīgu ierakstu Maksātnespējas reģistrā,
-
parādniekam,
-
zvērinātam tiesu izpildītājam, kura lietvedībā ir izpildu lieta pret parādnieku,
-
sociālajam dienestam pēc parādnieka deklarētās dzīvesvietas.
Ja notārs atsakās atbrīvot parādnieku no parādsaistībām, parādnieks šādu lēmumu var pārsūdzēt tiesā.
Ko darīt?
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likuma noteikumi nav vienkārši, atbrīvošanā no parādsaistībām piemēro arī atsevišķus Maksātnespējas likuma noteikumus, turklāt par nepatiesu ziņu norādīšanu pieteikumā parādniekam draud kriminālatbildība, tāpēc, lai atbrīvošana no pārādiem būtu veiksmīga, parādniekiem šajā procesā noteikti ir jālūdz palīdzība juristam.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi, meklējat risinājumu vai ir nepieciešama jurista palīdzība? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Kā atbrīvošana no parādsaistībām atšķiras no maksātnespējas?
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā paredzētā atbrīvošana no parādiem ir līdzīga maksātnespējas procesam, kas notiek saskaņā ar Maksātnespējas likumu, tomēr tai ir arī būtiskas atšķirības no maksātnespējas procesa.
Šeit jūs varat izlasīt par būtiskākajām atšķirībām starp maksātnespējas procesu un atbrīvošanu no parādsaistībām.
ĪSUMĀ:
- Maksātnespējas procesā var dzēst parādus, ja kopējā parādu summa ir lielāka par 5000 eiro, bet atbrīvoties no parādiem var, ja parādu summa ir mazāka par 5000 eiro.
- Maksātnespējas procesā dzēš visus parādus (ar dažiem izņēmumiem), bet atbrīvoties var tikai no patērētāju kreditēšanas līgumu parādiem.
- Dzēst parādus maksātnespējas procesā var jebkura persona, bet atbrīvoties no parādiem var tikai ļoti ierobežots personu loks ar nelieliem ienākumiem.
- Maksātnespējas procesā visas darbības veic administrators un galvenos lēmumus pieņem tiesa, bet atbrīvošanā no parādsaistībām visu dara un lēmumus pieņems notārs.
- Maksātnespējas procesā tiek pārdota vērtīgā parādnieka manta, bet atbrīvošanā no parādsaistībām nav paredzēta mantas pārdošana.
- Maksātnespējas procesā kreditorus neviens neinformē par maksātnespējas procesa uzsākšanu, bet atbrīvošanā no parādsaistībām notāram ir jāinformē kreditori.
- Maksātnespējas procesā kreditori saņem naudu no parādnieka, bet Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums neparedz maksājumu veikšanu kreditoriem.
- Par nepatiesas informācijas sniegšanu atbrīvošanā no parādsaistībām draud kriminālatbildība, maksātnespējas procesā šāda kriminālatbildība nedraud.
Ja vēlaties par to uzzināt vairāk, lasiet tālāk.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA PARĀDNIEKIEM
Ja apsverat iespēju atbrīvoties no parādiem vai jums ir citi jautājumi par parādiem un to risinājumiem, zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.
Maksātnespējas procesā var dzēst parādus, ja parādu summa ir lielāka par 5000 eiro, bet atbrīvoties no parādiem var, ja parādu summa ir mazāka par 5000 eiro
Maksātnespējas procesu var uzsākt tikai tad, ja parādniekam ir parādi vairāk kā 5000 eiro apmērā, kuriem ir iestājies samaksas termiņš.
Atbrīvoties no parādiem var tikai tad, ja kopējā parādu summa (arī tā, kurai vēl nav iestājies samaksas termiņš) ir no 700 eiro līdz 5000 eiro.
Maksātnespējas procesā dzēš visus parādus (ar dažiem izņēmumiem), bet atbrīvoties var tikai no patērētāju kreditēšanas līgumu parādiem
Maksātnespējas procesā var dzēst visa veida naudas parādus ar dažiem izņēmumiem (sk. Kādus parādus nedzēš maksātnespējas procesā?)
Atbrīvoties var tikai no parādsaistībām, kas radušās no patērētāja kreditēšanas līgumiem (sk. No kādiem parādiem var atbrīvoties saskaņā ar Fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām likumu?)
Dzēst parādus maksātnespējas procesā var jebkura persona, bet atbrīvoties no parādiem var tikai ļoti ierobežots personu loks ar nelieliem ienākumiem
Maksātnespējas procesā parādus var dzēst jebkura persona, kura nevar samaksāt parādus, un kuras kopējais parādu apmērs ir lielāks par 5000 eiro (sk. Kādām prasībām parādniekam jāatbilst, lai varētu uzsākt maksātnespējas procesu?).
Saskaņā ar jauno likumu no parādiem var atbrīvoties tikai trūcīgās vai mazturīgās personas vai viņu ģimenes locekļi (vienā mājsaimniecībā esošās personas), kurām ir nelieli ienākumi un kuras saņem sociālos maksājumus no valsts vai pašvaldības (sk. Kuri parādnieki var atbrīvoties no parādsaistībām?)
Maksātnespējas procesā visas darbības veic administrators, un galvenos lēmumus pieņem tiesa, bet atbrīvošanā no parādsaistībām visu dara un lēmumus pieņem notārs
Maksātnespējas process tiek uzsākts, pabeigts un saistības tiek dzēstas ar tiesas nolēmumu (spriedumu vai lēmumu), bet pārējās darbības dara administrators - veic mantas pārdošanu, kreditoru prasījumu pārbaudi, naudas sadali kreditoriem utml. (sk. Ko dara administrators fiziskās personas maksātnespējas procesā?).
Saskaņā ar jauno likumu visas darbības veic un lēmumus pieņems notārs, bet tiesa šajā procesā lēmumus pieņem tikai retos gadījumos, kad starp parādnieku un kreditoru ir strīds par parādu, kad kreditors lūdz atcelt atbrīvošanu no parādsaistībām, vai kad notārs atsakās pieņemt pieteikumu vai atbrīvot parādnieku no parādsaistībām.
Maksātnespējas procesā tiek pārdota parādnieka manta, bet atbrīvošanā no parādsaistībām nav paredzēta mantas pārdošana
Maksātnespējas procesā administrators pārdod parādnieka vērtīgo mantu - nekustamo īpašumu un automašīnas (sk. Kādu mantu pārdod maksātnespējas procesā un kādu nepārdod?).
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā nav paredzēta parādnieka mantas pārdošana.
Tomēr atbrīvošanā no parādsaistībām parādnieks nevar atbrīvoties no parādiem, saglabājot savā īpašumā vērtīgu mantu. Atbrīvoties no parādiem likums atļauj tikai tādām personām, kurām nav IESPĒJU samaksāt parādus, bet, ja parādniekam pieder vērtīga manta, viņam ir iespējas samaksāt parādus, pārdodot šo mantu.
Maksātnespējas procesā kreditorus neviens neinformē par maksātnespējas procesa uzsākšanu, bet atbrīvošanā no parādsaistībām notāram ir jāinformē kreditori
Maksātnespējas likumā nav paredzēts, ka kāds informē kreditorus par maksātnespējas procesa uzsākšanu. Kreditori par maksātnespējas procesu var uzzināt tikai no ierakstiem Maksātnespējas reģistrā, un kreditoriem ir jāiesniedz savi kreditora prasījumi administratoram, lai varētu saņemt naudu un piedalīties procesā.
Turpretim par atbrīvošanu no parādiem kreditorus informē notārs, nosūtot viņiem paziņojumu par parādnieka iesniegto pieteikumu. Kreditoriem šajā procesā nav jāiesniedz savi kreditoru prasījumi.
Maksātnespējas procesā kreditori saņem naudu, bet Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums neparedz maksājumu veikšanu kreditoriem
Maksātnespējas procesā kreditori saņem naudu, kas tiek iegūta no parādnieka mantas pārdošanas. Kreditori arī saņem maksājumus katru mēnesi no parādnieka, ko saistību dzēšanas procedūras laikā parādniekam ir pienākums maksāt kreditoriem no saviem ienākumiem.
Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums neparedz neviena maksājuma veikšanu kreditoriem.
Par nepatiesas informācijas sniegšanu atbrīvošanā no parādsaistībām draud kriminālatbildība, maksātnespējas procesā šāda kriminālatbildība nedraud
Par nepatiesas informācijas sniegšanu tiesai un administratoram maksātnespējas procesā kriminālatbildība nedraud. Šādas parādnieka rīcības dēļ var tikai izbeigt maksātnespējas procesu, nedzēšot saistības, kas neliedz parādniekam vēlāk atkārtoti uzsākt maksātnespējas procesu.
Turpretim atbrīvošanā no parādsaistībām parādnieks parakstās par to, ka viņš ir brīdināts par kriminālatbildību par apzināti nepatiesas informācijas sniegšanu.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu.