Pieteikums tiesai par saistību dzēšanu un maksātnespējas procesa pabeigšanu
Pieteikums tiesai par saistību dzēšanu un maksātnespējas procesa pabeigšanu ir dokuments, ar kuru parādnieks lūdz tiesu pieņemt lēmumu par maksātnespējas procesa pabeigšanu un saistību dzēšanu, kā arī pierāda, ka pastāv pamats parādu dzēšanai.
Šeit jūs uzzināsiet:
- kas ir jānorāda pieteikumā par maksātnespējas procesa pabeigšanu un saistību dzēšanu,
- kādi dokumenti ir jāpievieno pieteikumam,
- kad pieteikumu ir jāiesniedz tiesai;
- kā tiesa izskata pieteikumu.
Ja vēlaties to uzzināt, lasiet tālāk.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA MAKSĀTNESPĒJAS JAUTĀJUMOS
Jums ir jāpabeidz maksātnespējas process un un nezināt, ko darīt? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Kas ir jānorāda pieteikumā?
Ar pieteikumu tiesai par saistību dzēšanu un maksātnespējas procesa pabeigšanu parādniekam ir jāpierāda, ka maksātnespējīgā fiziskā persona ir izpildījusi saistību dzēšanas plānu – ir samaksājusi visus saistību dzēšanas plānā paredzētos maksājumus kreditoriem, bet ne mazāk kā 1/3 no saviem ienākumiem. Tāpēc pieteikumā ir jānorāda parādnieka ienākumi saistību dzēšanas procedūras laikā un cik daudz parādnieks šajā laikā ir samaksājis kreditoriem.
Tomēr parasti pieteikumā ir jānorāda arī citi apstākļi atkarībā no konkrētajiem apstākļiem, jo parādniekam maksātnespējas procesa laikā ir arī citi pienākumi un ierobežojumi (sk. Kas parādniekam jādara maksātnespējas procesa laikā? un Ko parādnieks nedrīkst darīt maksātnespējas procesa laikā?).
Piemēram, ja parādnieks bez darba algas bankas kontā ir saņēmis arī citus maksājumus, bet no šīs naudas 1/3 nav pārskaitījis kreditoriem, pieteikumā tiesai ir jāizskaidro, kāpēc šie maksājumi nav uzskatāmi par ienākumiem.
Kādi dokumenti ir jāpievieno pieteikumam?
Pieteikumam ir jāpievieno dokumenti (pierādījumi), kas pierāda pieteikumā minētos apstākļus – maksātnespējīgās fiziskās personas ienākumu apmēru un maksājumu veikšanu kreditoriem, piemēram, bankas konta izrakstus, izziņas no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Valsts ieņēmumu dienesta.
Atkarībā no apstākļiem, pieteikumam var būt jāpievieno arī citi dokumenti.
Kad pieteikumu ir jāiesniedz tiesai?
Likumā nav noteikts konkrēts termiņš, kādā maksātnespējīgajai fiziskajai personai ir jāiesniedz pieteikumu tiesai par saistību dzēšanu un maksātnespējas procesa pabeigšanu.
Tas nozīmē, ka pieteikumu tiesai ir jāiesniedz saprātīgā laikā pēc tam, kad ir beidzies saistību dzēšanas procedūras termiņš un parādnieks ir samaksājis kreditoriem pēdējo maksājumu.
Kā tiesa izskata pieteikumu?
Pieteikumu par saistību dzēšanu un maksātnespējas procesa pabeigšanu tiesa parasti izskata tikai pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem un tiesas sēdes nerīko.
Tiesa var nepieciešamības gadījumā rīkot tiesas sēdi un aicināt parādnieku uz tiesu sniegt paskaidrojumus, bet tiesas to dara ļoti retos gadījumos.
Ja tiesa uzskata, ka tiesā nav iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, vai pieteikumā nav norādīti visi apstākļi, tiesa parasti atliek lietas izskatīšanu un dod termiņu novērst trūkumus – precizēt pieteikumu vai iesniegt papildus dokumentus. Tomēr uz to paļauties nevar, jo tiesas pienākums nav dot padomus parādniekam, un reizēm tiesas, neko parādniekam neprasot un nedodot iespēju sniegt paskaidrojumus vai iesniegt papildus pierādījumus, pieņem lēmumu balstoties tikai uz iesniegtajiem dokumentiem.
Ko darīt?
Maksātnespējas procesa veiksmīga pabeigšana ir daudz sarežģītāka un arī svarīgāka par procesa uzsākšanu, tāpēc, ja jums ir nepieciešams pabeigt maksātnespējas procesu un sagatavot attiecīgu pieteikumu tiesai, vai arī tikai ir jautājumi par maksātnespējas procesa pabeigšanu, rakstiet vai zvaniet. Jūs saņemsiet atbildes uz visiem jautājumiem, noderīgus ieteikumus un pareizi sagatavotu pieteikumu tiesai par procesa pabeigšanu.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA
Jums ir nepieciešams pieteikums tiesai par maksātnespējas procesa pabeigšanu un saistību dzēšanu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet vairāk par telefona sarunu šeit.