Saistību dzēšanas plāns
fiziskās personas maksātnespējas procesā
Maksātnespējīgās fiziskās personas saistību dzēšanas plāns ir dokuments, kurā ir aprakstīts, cik daudz un cik ilgi parādnieks maksās kreditoriem maksātnespējas procesa otrajā daļā – saistību dzēšanas procedūrā.
Šeit jūs uzzināsiet:
- kas ir jānorāda saistību dzēšanas plānā;
- kas sagatavo saistību dzēšanas plānu;
- kas un kā apstiprina saistību dzēšanas plānu;
- kā un kad var izdarīt grozījumus saistību dzēšanas plānā.
Ja vēlaties uzzināt vairāk, lasiet tālāk.
PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA MAKSĀTNESPĒJAS JAUTĀJUMOS
Nepieciešams saistību dzēšanas plāns un pieteikums tiesai par saistību dzēšanas plāna apstiprināšanu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Kas ir jānorāda saistību dzēšanas plānā?
Saistību dzēšanas plānā ir jānorāda:
-
kreditoru parādu atlikums pēc bankrota procedūras beigām,
-
maksātnespējīgās fiziskās personas plānotie ienākumi saistību dēšanas procedūras laikā,
-
saistību dzēšanas plāna termiņš (sk. Cik ilgi norit fiziskās personas maksātnespējas process?)
-
katru mēnesi kreditoriem maksājamo summu (1/3 no saviem ienākumiem, bet ne mazāk kā 1/3 no minimālās mēneša darba algas),
-
katru mēnesi katram atsevišķam kreditoram izmaksājamo summu (izmaksu grafiks),
-
nodrošinātajam kreditoram maksājamās īres maksas un procentu apmēru, ja parādnieks ir vienojies par mājokļa saglabāšanu īpašumā.
Kas sagatavo saistību dzēšanas plānu?
Saistību dzēšanas plāna sagatavošana nav administratora pienākums (sk. Ko dara administrators maksātnespējas procesā?). Parādniekam pašam ir jāvienojas ar administratoru vai kādu citu juristu par plāna sagatavošanu par atsevišķu samaksu (sk. Izmaksas).
Parādniekam tiesā ir jāiesniedz arī pieteikums par saistību dzēšanas plāna apstiprināšanu un saistību dzēšanas procedūras pasludināšanu.
Saistību dzēšanas plāns un pieteikums tiesai ir juridiski dokumenti, kas jāsagatavo atbilstoši vairāku likumu prasībām, tāpēc labāk ir uzticēt to sagatavošanu administratoram vai citam juristam.
Kas un kā apstiprina saistību dzēšanas plānu?
Saistību dzēšanas plānu ir:
-
jāsaskaņo ar kreditoriem,
-
jāapstiprina tiesā.
Ja saistību dzēšanas plānu negatavo administrators, praksē plānu parasti saskaņo arī ar administratoru, jo saskaņā ar Maksātnespējas likuma noteikumiem administratoram ir jānosūta plānu gan kreditoriem, gan tiesai un ir arī jāinformē tiesa, vai administrators uzskata plānu par atbilstošu likumu noteikumiem.
Maksātnespējas likumā ir noteikta kārtība un termiņi kā ir jāizstrādā un jāapstiprina saistību dzēšanas plāns:
-
saistību dzēšanas plānu ir jāizstrādā bankrota procedūras laikā, bet praktisku iemeslu dēļ to var izdarīt tikai bankrota procedūras beigās,
-
saistību dzēšanas plānu administrators nosūta kreditoriem un parādniekam vienlaicīgi ar citiem dokumentiem par bankrota procedūras pabeigšanu,
-
ne ātrāk kā trīs nedēļas un ne vēlāk kā mēnesi pēc tam, kad administrators ir nosūtījis kreditoriem paziņojumu par bankrota procedūras pabeigšanu, parādniekam saistību dzēšanas plāns ir jāiesniedz tiesā kopā ar pieteikumu (lūgumu apstiprināt plānu),
-
pamatojoties gan uz administratora, gan parādnieka pieteikumiem un citiem iesniegtajiem dokumentiem, tiesa lemj par saistību dzēšanas plāna apstiprināšanu, saistību dzēšanas procedūras pasludināšanu un bankrota procedūras pabeigšanu.
Kā un kad var izdarīt grozījumus saistību dzēšanas plānā?
Saistību dzēšanas plānā grozījumus ir nepieciešams izdarīt tikai tad, ja parādnieka ienākumi ir samazinājušies un parādnieks vēlas maksāt mazāku maksājumu kreditoriem nekā ir paredzēts saistību dzēšanas plānā.
Ja parādnieka ienākumi ir lielāki nekā paredzēts plānā, parādnieks var maksāt kreditoriem attiecīgi vairāk, nemainot saistību dzēšanas plānu. Plānu var mainīt, ja parādnieka ienākumi ir palielinājušies tādā apmērā, ka parādnieks varēs samaksāt daudz lielāku parādu daļu un tāpēc var saīsināt saistību dzēšanas plāna termiņu (sk. Cik ilgi norit maksātnespējas process?)
Saistību dzēšanas plāna grozījumi ir jāsaskaņo un jāapstiprina tāpat kā pirmais saistību dzēšanas plāns - to ir jānosūta kreditoriem un pēc tam ne ātrāk kā trīs nedēļas un ne vēlāk kā mēnesi pēc nosūtīšanas kreditoriem plānu ir jāiesniedz apstiprināšanai tiesā.
Ko darīt?
Ja jums ir nepieciešams saistību dzēšanas plāns, zvaniet vai rakstiet. Jūs saņemsiet ne tikai pareizi sagatavotu saistību dzēšanas plānu un pieteikumu tiesai par plāna apstiprināšanu, bet arī ieteikumus, kā rīkoties turpmākajā maksātnespējas procesā, lai jūs nepieļautu kļūdas un maksātnespējas process noslēgtos veiksmīgi - ar parādu dzēšanu.
Palīdzība ir viena zvana attālumā
Ja jums ir nepieciešams saistību dzēšanas plāns fiziskās personas maskātnespējas procesā, zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.
Noskaidrojiet vairāk par telefona sarunu šeit.