top of page
tiesa neizbeidz maksātnespēju

Kreditors, melojot tiesai, mēģina panākt maksātnespējas procesa izbeigšanu bez saistību dzēšanas

Klients, kas kā kravas automašīnas vadītājs devās ilgstošos komandējumos, bija uzsācis maksātnespējas procesu, viņam bija pasludināta saistību dzēšanas procedūra, kuras laikā viņš katru mēnesi kreditoriem maksāja 1/3 no saviem ienākumiem (sk. Kas parādniekam jādara maksātnespējas procesa laikā?).

Četrus mēnešus pēc saistību dzēšanas procedūras uzsākšanas parādu piedzinējs, kas šajā procesā bija kreditors, iesniedza tiesai pieteikumu par maksātnespējas procesa izbeigšanu, nedzēšot saistības, un šo pieteikumu pamatoja ar to, ka klients nepilda saistību dzēšanas plānu un neveic Maksātnespējas likumā noteiktos pienākumus, proti, saistību dzēšanas procedūras laikā nav veicis kreditoram nevienu maksājumu (sk. Kādu iemeslu dēļ tiesa var nedzēst saistības (parādus?)).

Tiesa informāciju par pieteikumu nosūtīja uz manu kā pilnvarotās personas elektroniskā pasta adresi. Maksātnespējas procesā pieteikumus tiesai ir jāizskata ne vēlāk kā 15 dienu laikā, tāpēc gadījumā, ja tiesai jau pirms tam nebūtu iesniegts lūgums visus dokumentus sūtīt uz pilnvarotās personas elektroniskā pasta adresi, maksātnespējas process visdrīzāk tiktu izbeigts, nedzēšot parādus, jo klients  vai nu vispār neuzzinātu par šādu pieteikumu, vai arī uzzinātu novēloti, jo viņš savu elektronisko pastu pārbaudīja reti, kā arī nebūtu saņēmis pa pastu no tiesas sūtītos dokumentus, jo bija komandējumā.

Dokumenti un paskaidrojumi tiesa tika iesniegti un tiesa izskatīja kreditora pieteikumu laikā, kamēr klients pats vēl nebija atgriezies no komandējuma. Tiesa pieņēma lēmumu noraidīt kreditora pieteikumu par procesa izbeigšanu.

Diemžēl  tiesa parādu piedzinējam neuzlika sodu par negodprātīgu savu tiesību izmantošanu, lai gan bija acīmredzami, ka kreditors apzināti meloja tiesai.

PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA MAKSĀTNESPĒJAS JAUTĀJUMOS

Ja vēlaties uzsākt fiziskās personas maksātnespējas procesu vai jums ir citi jautājumi par maksātnespēju, zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com. Mēs varam palīdzēt. 

  

Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu. 

Parādu dzēšana maksātnespējas procesā

Maksātnespējas norises atšķirības

Maksātnespējas procesa uzsākšana

Maksātnespējas procesa norise

Ierobežojumi, iespējamās problēmas un maksātnespējas negatīvās sekas

Dokumenti fiziskās personas maksātnespējas procesā

Maksātnespējas alternatīvas

bottom of page