top of page

Cik parādniekam izmaksās atbrīvošanās no parādiem saskaņā ar jauno likumu?

cik izmaksā atbrīvošana no parādsaistībām

Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likuma mērķis ir ne tikai dot iespēju parādniekiem ar maziem ienākumiem atbrīvoties no nelieliem parādiem, bet arī dot iespēju atbrīvoties no parādiem par nelielu samaksu.

Šobrīd vēl nav apstiprināti noteikumi par notāra atlīdzības taksēm par darbu fizisko personu atbrīvošanas no parādsaistībām lietās, tāpēc precīzas izmaksas nav iespējams nosaukt. 

Likumprojekta anotācijā ir rakstīts, ka parādniekam būs jāmaksā:

  • atlīdzība zvērinātam notāram 100 eiro apmērā, un

  • valsts nodeva par notariālo darbību izpildi 3,56 eiro apmērā.  

Taču notāram šajā procesā būs jāveic daudz darbības, turklāt tādas, kas ietver apstākļu izvērtēšanu – jāpieņem no parādnieka un jāpārbauda pieteikums un tam pievienotie dokumenti, jāsūta kreditoriem paziņojumi par pieteikumu, jāpārbauda, vai parādnieks pilda likumā noteiktos pienākumus, jāsagatavo akts par parādu dzēšanu utml.

Ņemot vērā to, cik daudz darba būs jāveic notāram, samaksa, kuru parādniekam būs jāmaksā par atbrīvošanu no parādsaistībām, noteikti būs lielāka nekā plānotie 100 eiro, vai arī šis process pilnībā vai daļēji tiks finansēts no valsts līdzekļiem.

PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA PARĀDNIEKIEM

Ja apsverat iespēju atbrīvoties no parādiem vai jums ir citi jautājumi par parādiem un to risinājumiem, zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com 

  

Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu. 

bottom of page