top of page
maksātnespēja kļuvusi dārgāka.jpg

Maksātnespējas process ir kļuvis dārgāks minimālās darba algas palielināšanas dēļ

2023.gada 5.janvāris 

Daļa no maksātnespējas procesa izmaksām ir atkarīgas no minimālās mēneša darba algas apmēra, tāpēc sākot ar 2023.gada 1.janvāri sakarā ar minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu līdz 620 eiro ir sadārdzinājies arī maksātnespējas process. 

Uzsākot fiziskās personas maksātnespējas procesu parādniekam ir jāsamaksā depozīts divu minimālo mēneša darba algu apmērā, tāpēc visiem parādniekiem, kuri iesniedz tiesā maksātnespējas procesa pieteikumu sākot ar 2021.gada 1.janvāri, 1000 eiro depozīta vietā ir jāmaksā 1240 eiro (sk. Cik izmaksā fiziskās personas maksātnespējas process?).

Saistību dzēšanas procedūras laikā, kas norit no 6 mēnešiem līdz 3 gadiem, parādniekiem ir pienākums maksāt kreditoriem ikmēneša maksājumus, kas nedrīkst būt mazāki par 1/3 no minimālās mēneša darba algas (sk. Saistību dzēšanas plāns). Tāpēc sākot ar 2023.gada 1.janvāri tiem parādniekiem, kuriem norit maksātnespējas process, ir jāmaksā kreditoriem katru mēnesi ne mazāk kā 1/3 no jaunās minimālās mēneša darba algas  jeb 206,67 eiro mēnesī.

Būtiski ir ņemt vērā to, ka arī tiem parādniekiem, kuriem maksātnespējas process ir uzsākts pirms 2023.gada 1.janvāra un kuriem plānā ir paredzēts katru mēnesi kreditoriem maksāt  166,67 eiro, sākot ar 2023.gada 1.janvāri ir jāmaksā kreditoriem vairāk – 206,67 eiro mēnesī.

PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA MAKSĀTNESPĒJAS JAUTĀJUMOS

Ja jums ir nepieciešama jurista palīdzība maksātnespējas procesā, zvaniet 29161925 vai rakstiet inese.rimdzus@gmail.com.

  

Noskaidrojiet vairāk par telefona sarunu šeit

Parādu dzēšana maksātnespējas procesā

Maksātnespējas norises atšķirības

Maksātnespējas procesa uzsākšana

Maksātnespējas procesa norise

Ierobežojumi, iespējamās problēmas un maksātnespējas negatīvās sekas

Dokumenti fiziskās personas maksātnespējas procesā

Maksātnespējas alternatīvas

bottom of page